MEGOSZTÁS
A francia film 1996-ban készült, neves színészek közreműködésével. Ennek ellenére szinte sehol sem vetítették a filmet, egyes források szerint szinte azonnal nemzetközi tiltólistára került. Bájos, magával ragadó film, ugyanakkor mély társadalomkritikát vonultat fel sajátos, humoros eszközökkel.
Röviden a történetről:
Egy távoli picike bolygón egy olyan emberi közösség él, akik sokkal fejlettebbek olyan szempontból, hogy tudnak átutazni egy másik bolygóra, ugyanakkor úgy élnek, mint a történelem előtti népek. Nem használnak gépeket, a kés az egyik legbonyolultabb eszközük a mindennapi tevékenységhez. Életerősek, teljes harmóniában élnek a természettel és egymással. Főleg gabonát, zöldségeket és gyümölcsöket fogyasztanak. Mivel mindig meleg van, a szabad ég alatt alszanak. Egyikük, Mila (Coline Serreau), egy édesanya elutazik a földre, és döbbenettel szembesül az itteni körülményekkel: az étel ehetetlen, a levegő fullasztó a szmogtól, pénz nélkül nem létezel, az emberek elidegenedettek egymástól és a természettől.
A film egy brazil író-médium tollából származik, aki állítólag egy külső hangot követve írta a könyveit. A történet megmutatja, hogyan ér véget a földi, és hogyan folytatódik az azt követő útszakasz. Egy csodálatos film ami érthetően bemutatja a lélek további útját a fizikai test halála után.
Megmutatja a fejlődések különböző szintjeit - amellyel egymást segítik a lelkek.
A történet közvetlenül a második világháború előtt játszódik, egy nagy tekintélyű orvos halálával kezdődik a film. A továbbiakban azt mutatja be, mi történik vele a földi élete után.
Meglepő részletességgel nyerhetünk betekintést a halál utáni életbe, és szembesülhetünk azzal, hogy mindaz, amit életünk során teszünk, kihat a későbbi létezésünkre. Valójában egy meglepő átalakulásnak – vagy ahogy a filmben nevezik: felébredésnek – lehetünk szemtanúi, hiszen láthatjuk, miként válik a materialista, egocentrikus orvosból egy egészen más lélek.
Hamar kiderül, hogy az égi élet egészen más. Létünk örökös fejlődés, életeink csupán állomások ebben az örökkévalóságban, ahol minden a továbblépésről és a tanulásról szól.
A filmet az érdekes témán kívül azért is érdemes megnézni, mert nagyon fontos alapvető emberi értékek is szóba kerülnek a történet során. Megvilágít egy másik nézőpontot, aminek tükrében akár a földi világunk is lehetne az ott bemutatott világgal hasonlatos.
Nagyszerű kijelentéseket tesz a földi létünkről, emberi kapcsolatainkról, értékrendünkről, tanulásunkról.
Sok spirituális témát és tanítást összegez, szinte minden jelenet mögött ott van egy mélyebb mondanivaló.
Egy színes, magyarul beszélő, amerikai film - mely érdekes módon az "ismeretterjesztő" kategóriában került forgalomba 2008-ban. Érdekessége, hogy az elmúlt években az ott elhangzottak kapnak némi valóság-alapot... főként napjainkban.
A következő Nostradamus a tudományt, és a forradalmi technológiát fogja használni, hogy megpróbálja feltárni, mit fog hozni a holnap.
Ötezer évvel ezelőtt a Majáktól tanult asztrológia, és a modern tudomány matematikai képleteinek segítségével próbálja kideríteni a világ eseményeit. A tizenhatodik század közepén élt Nostradamus az asztrológiát használta, hogy utalást tegyen a szeptember 11-i merényletekre a New Yorki iker tornyok ellen, és előrejelezze egy esetleges harmadik világháború kitörését.
Egy mai tudós a New York-i Egyetemről Bruce Bueno de Mesquita matematikai tudományát felhasználva félelmetes pontossággal megjósolja a kimenetelét szinte minden nemzetközi konfliktusnak. Korábban már megjósolta a második intifáda kitörését, vagy 1989-ben a Kínai kormány Tiananmen téren elkövetett vérengzését Bueno Mostquita maga alkotott meg egy összetett algoritmust, amellyel megjósolható a jövő közel 97 %-os pontossággal.
Ő lenne tehát a következő Nostradamus?
The
next
Az elmúlt három évben több, mint 16 millióan látták azt a rövidfilmet, amit Steve Cutts készített, és töltött fel a legnagyobb videómegosztó oldalra. Nem kis szám - de nem elég!
És nem elég pusztán megnézni: gondolkodni - majd tenni is kellene valamit.
Hogy hová, meddig fajulhatnak a dolgok, az nagyrészt rajtunk múlik, hiszen (állítólag) mi vagyunk az egyedüli faj elérhető közelségben, aki nem csupán ösztönből képes cselekedni, hanem észből is. Észből és érdekből. Utóbbi kezd egy kicsit a visszájára fordulni - és félő hogy a kis videó utolsó néhány másodpercénél tartunk...
A WikiSzótár így határozza meg a felelősséget:
„Az a saját magunkra vonatkozó felismerésünk és elképzelésünk, hogy okozunk valamit - valamilyen hatást érünk el -, valamiben közreműködőként részt veszünk, valahol jelen voltunk úgy, hogy a dolgok ottani alakulására hatottunk.”
Tényleg erre a felelősségvállalásunkra, erre az intelligenciánkra vagyunk büszkék?...
(Itt alul a kis facebook-jelre kattintva segíthetsz másoknak is elgondolkodni)